Trend alert: bojówki

Dzisiejszy post poświęcamy bojówkom, które ostatnim razem były modne w latach 90! Ten popularny model spodni powrócił już jesienią zeszłego roku dzięki pokazom takich marek jak Fendi, Salvatore Ferragamo, Louis Vuitton czy Valentino.

Jakiś czas temu przygotowywałyśmy dla Was krótki post o trendach na sezon jesień/zima 2019. Ten, i kolejne, będą jego kontynuacją, a każdy z nich poświęcony będzie innej, modnej rzeczy. Nasza seria będzie nosić nazwę „Trend alert”, a w niej po kolei znajdą się takie modowe hity jak bojówki, bufki, skóra, cekiny, łańcuchy i mini torebki na łańcuszku.

Dzisiejszy post poświęcamy bojówkom, które ostatnim razem były modne w latach 90! Ten popularny model spodni powrócił już jesienią zeszłego roku dzięki pokazom takich marek jak Fendi, Salvatore Ferragamo, Louis Vuitton czy Valentino. Bojówki na ogół kojarzą się z militarnym stylem i posiadają dość trudny krój. Kompletnie nie nadają się na sylwetki typu „gruszka”, charakteryzujące się nieco masywniejszymi udami, bo optycznie poszerzają nogi. Krój bojówek charakteryzuje się tym, że zwęża się ku dołowi i posiada duże kieszenie z klapami. Dzięki temu doskonale wpisuje się  w sportowy oraz elegancki styl ze szpilkami i golfem w tle.

Bojówki to również rodzaj spodni, który jest charaketrystyczny zarówno dla damskiej i męskiej garderoby. Dla panów przeznaczone są joggery i krótkie bojówki, a kobiece wersje posiadają często kroje slim albo skinny. Choć panowie o wiele częściej noszą się w nich „na sportowo”, to kobiety lubią mieszać style i łączą je naprzemiennie z adidasami i szpilkami. Takie stylizacje sprawdzają sie wśród tych pań, które są  aktywne, spontaniczne i cenią sobie wygodę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *