Grunge – rockowy styl lat 90

Niecodziennie zdarza nam się występować w takiej roli, ale szanujemy różnorodność. Bo kto wie, być może ktoś z Was lubi skórę i masywne buty. 😏 Tematem naszego wpisu stał się styl grunge – niezwykle buntowniczy, który kojarzymy głównie z członkami takich zespołów jak Nirvana czy Queen, który zresztą słyszycie w tle. Czym wyróżnia się styl grunge i kiedy powstał? Czytajcie dalej 😉

Zacznijmy od samego znaczenia tego słowa. Grunge to podgatunek alternatywnej muzyki rockowej, tak więc pierwotnie sam styl grunge oznaczał sposób ubierania osób, które słuchały tego typu muzyki. Narodził się w latach 90. i był wyrazem młodzieńczego buntu.

Charakterystyczne elementy garderoby dla stylu grunge

Aby nosić się w stylu grunge, możesz założyć masywne, skórzane buty (glany, martensy, workery) lub klasyczne trampki za kostkę. Kolejnym elementem jest koszula w kratę, t-shirt z logo zespołów lub w przypadku dziewczyn basicowe crop topy. Na wierzch z kolei noś czarną ramoneskę, oversizową katanę lub spraną bluzę z kapturem. A do dolnej części garderoby dobieraj jeansy z dziurami, woskowane spodnie lub skórzane spódnice.

A co z dodatkami? Najlepiej sprawdzają się tu chokery, bandany i… nieśmiertelniki! Możecie też ubrać nieco większe kolczyki koła lub całą kaskadę bransoletek.

Grunge – zinterpretujcie go po swojemu

Skoro znacie już wszystkie elementy stylu grunge, stwórzcie własną wersję buntownika. Bo wiecie, jeszcze Wam nie mówiłyśmy, ale nasze stylizacje też są naszą interpretacją. Nigdy nie ubierałyśmy się w ten sposób, ale wystarczyło, że znalazłyśmy kilka pasujących elementów w naszej szafie. Połączyłyśmy je według własnego uznania i tak narodził się stylonetkowy grunge 😉

Dajcie znać, która stylówka najbardziej przypadła Wam do gustu i czy w ogóle ten styl do Was przemawia 💬😊

Stylizacje

Ala: koszula noname / spodnie Sinsay / ramoneska ZARA / botki Wojas

Basia: t-shirt Answer Lab / spódnica New Yorker / ramoneska ZARA / botki Renee

Alternatywne stylówki

Stylizacje

Ala: koszula Amisu / spodnie Sinsay / torebka Sinsay / kaszkiet Reserved / buty Wojas

Basia: sukienka H&M / kurtka C&A / torebka Ochnik / buty Renee

Zdjęcia: Sabina Rogozińska (Studio Kontrast) 📸

Muzyka w tle: Queen „Another One Bites The Dust”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *