University of Katowice, czyli jak Kujonice noszą spódnice

Przez dwa sezony jesteśmy zmuszone do noszenia ciężkich buciorów, jeszcze cięższych swetrów, kurtek, podkoszulek, bluzek, spodni, rajstop, topów, t-shirt’ów, bluz, czapek, szalików, rękawiczek, chust, jeans’ ów, sukienek, kardiganów, żakietów, golfów, półgolfów, blezerów, pulowerów… Aż nas korci, żeby wskoczyć w jakiś fajny kombinezon i założyć upragnione sandałki na słupku.

Przez dwa sezony jesteśmy zmuszone do noszenia ciężkich buciorów, jeszcze cięższych swetrów, kurtek, podkoszulek, bluzek, spodni, rajstop, topów, t-shirt’ów, bluz, czapek, szalików, rękawiczek, chust, jeans’ ów, sukienek, kardiganów, żakietów, golfów, półgolfów, blezerów, pulowerów… Aż nas korci, żeby wskoczyć w jakiś fajny kombinezon i założyć upragnione sandałki na słupku. To wszystko już niebawem stanie się na wyciągnięcie ręki. Jednak przed wakacyjnym szaleństwem czeka nas sporo egzaminacyjnych formalności. Sesja to czas ciężkich zmagań, nieprzespanych nocy i siłowania się z tym ile przyswoję, a ile mogę przyswoić. Dziewczyny! Oszczędźmy sobie nerwów i już dziś zadbajmy o spokojne wakacje. Sumienność i rzetelność to jedne z tych cech, które pozwalają nam bez szwanku przebrnąć przez pełną niespodzianek sesję. Mimo nawału pracy nie udzielamy dyspensy od klawego ubioru! Zainspirujmy się studentkami z Oxfordu i olśniewajmy, nawet gdy humor jest nie taki.

1

Z czym kojarzy się stereotypowy kujon? Z najnudniejszą i drętwą książką? Okularami? A może przedpotopowym sweterkiem? Nasza wizja kujona jest zupełnie odmienna – delikatna, dziewczęca i stylo(NETKO)wa.

2

Nawet przedpotopowy sweter nie jest w stanie przyćmić uroku rozkloszowanej spódniczki. Szara i nudna dziewczyna? Nie tym razem.

3

Dla studentów kołnierzyki nigdy nie są passé. Podobnie jak my są stałymi bywalcami rozmaitych zaliczeń. Różnica polega jedynie na tym, że studentowi towarzyszy kolega lub ściąga, a kołnierzykowi – koszula

4

5

sweter C&A / bluzka Tally Weijl / spódnica Reserved

Spodnie, spodnie wszędzie spodnie!

Od czasu równouprawnienia, czyli gdzieś od 1952 r. (koniecznie zapamiętajcie tę datę!), spodnie to element must-have w naszej garderobie. Uwielbiany je tak bardzo, że nie rozstajemy się z nimi praktycznie w ogóle. Tak jest i tym razem. Zaczęło się od znamiennego hasła „Kobiety na traktory”. Nie zawsze jednak jest ono interpretowane dosłownie. Znaczy tyle co: nie jesteśmy już biednymi, bezbronnymi kobietkami , ale pewnymi, znającymi swoją wartość i ceniącymi niezależność kobietami. A spodnie jak najbardziej to wyrażają.

6

Żeby jednak nie upodabniać się całkowicie do Panów zawsze możemy wykorzystać naszą tajna broń, czyli obcasy. Wtedy nasza niezależność dopełniana jest przez zmysłowość i elegancję. Dlatego idąc tym tropem i przenosząc się do studenckiego świata możemy krzyknąć „Hej! Kujonice NIE tylko noszą spódnice”, jednak kołnierzyk wciąż pozostaje niezmiennym elementem studenckiej stylizacji.

7

8

Podobno torebka to najbliższy przyjaciel kobiety. Skrywa to, czego nie widać gołym okiem i słówka nie piśnie bez odgórnej zgody. W bibliotece bywa jeszcze bardziej przydatna. Można w niej schować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy: okulary, telefon, notes, kluczyk do szafki czy coś do pisania.

9

10

spodnie H&M / bluzka Caliope / torebka Pepco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *