Złocista kurkuma czy wyraziste oregano?

W obecnym sezonie wiosenno - letnim  moda serwuje nam wiele zaskoczeń. Mniej  stawia na lansowanie samych ubrań, ich formy, kroju, rozmiaru, a zdecydowanie częściej lubi przebierać w dodatkach. Uwielbia, gdy wiosną dużo dzieje się we włosach, więc czasem wepnie w nie perłową spinkę, innym razem w potargany warkocz wplecie cienką wstążkę, a jeśli zechce się wyróżnić z tłumu,  fantazyjnie przewiąże pukle kwiecistą opaską.

W obecnym sezonie wiosenno – letnim  moda serwuje nam wiele zaskoczeń. Mniej  stawia na lansowanie samych ubrań, ich formy, kroju, rozmiaru, a zdecydowanie częściej lubi przebierać w dodatkach. Uwielbia, gdy wiosną dużo dzieje się we włosach, więc czasem wepnie w nie perłową spinkę, innym razem w potargany warkocz wplecie cienką wstążkę, a jeśli zechce się wyróżnić z tłumu,  fantazyjnie przewiąże pukle kwiecistą opaską. Wymyśla, próbuje, kombinuje. Taka właśnie jest moda – zmienna jak kobieta. Może właśnie dlatego tak dobrze się  z nią rozumiemy? 😀

Tym razem wymyśliła, że oprócz uroczych ozdób do włosów zarazi nas kolorem. Jednak sama jest tak niezdecydowana, że nie potrafi wybrać jednego, tego najbardziej modnego. Proponuje więc nam całą gamę tzw. kolorów ziemi: od przygaszonych beży aż po głębokie brązy, zahaczając o odcienie zgniłej zieleni czy niepozorne szarości.

Tym samym , chcąc odrobinę doprawić ponure kolory zagląda też i do kuchni, gdzie  szuka kolejnych inspiracji na ciekawe stylizacje.  Efekt?  Garnitur jakby obsypany złocistą kurkumą, koszula w kolorze zmielonego pieprzu albo dwurzędowa marynarka w odcieniu wyrazistego oregano wzbogacona drapieżnym, zwierzęcym wzorem. Możliwości jest naprawdę, mnóstwo, a wybierając kolor ziemi i doprawiając go odpowiednią przyprawą możemy otrzymać naprawdę niebanalne stylówki. 🙂 W naszych główną rolę odgrywają swetry w kolorach ziemi.

PS.  Żeby jednak jasna cera nie wyglądała w  ziemnistych kolorach zbyt blado, zakładając na przykład beżowy trencz, warto musnąć policzki odrobiną różu:)
Stylizacje:

Basia: sweter Bershka / naszyjnik Forever 21/ spodnie Stradivarius / torebka Stradivarius / botki House 

Ala: sweter Sinsay / spodnie Bershka / torebka F&F / buty  

4 komentarze dla artykułu “Złocista kurkuma czy wyraziste oregano?

    1. Bardzo wygodny i w modnym kolorze nude 😀
      Na jesień, czyli już niedługo trzeba będzie znów wyciągnąć sweterki, tylko, że my jesteśmy #teamlato i nas to nie cieszy 🙁

      Pozdrawiamy cieplutko (jeszcze:D )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *