10 miejsc na zdjęcia w Kato

Jakiś czas temu na Instagramie zapytałyśmy Was czy bylibyście zainteresowani wpisem (może nie do końca modowym, ale bardzo przydatnym) o 10 fajnych miejscach na sesję zdjęciową w Katowicach. Odzew był pozytywny, a wiemy, że spora część z Was chciałaby „pofocić” w mieście, gdzie wylądowało UFO 👽

Do naszego rankingu wybrałyśmy 10 miejsc, których urok mogłyśmy same przetestować z naszymi fotografami. Oto i one:

1. Biała Małpa

Biała Małpa to knajpa, która zyskuje zwłaszcza latem, kiedy otwarty jest ogródek i miejska plaża. Przy okazji fajnych kadrów możecie też w międzyczasie skosztować piw z całego świata i zjeść odrobinę meksykańskiego jedzenia (Biała Małpa Mexico).

Białą Małpę znajdziecie przy ul. 3 maja 38 w bramie, zupełnie niedaleko Galerii Katowickiej

2. Pasibus

Pasibus jest zlokalizowany za legendarnym peronem 5 w Katowicach. Mieści się w budynku Starego Dworca i w znacznej części jest przeszklony. Wnętrze może też się pochwalić robiącym wrażenie neonami oraz masywnymi lampami. Gdy już jednak wykorzystacie wszystkie możliwości w środku, to polecamy udać się na zewnątrz, gdzie również możecie trafić na fajną scenerię.

Pasibus znajdziecie przy ul. Dworcowej 4 (budynek Starego Dworca)

3. Królestwo

Królestwo to dawnej znane Oko Miasta, gdzie odbywały się huczne imprezy 😃. Każdy imprezowicz wie o czym mowa, ale nie każdy imprezowicz wie, że teraz to naprawdę fajna knajpa, gdzie można napić się dobrej kawy (i zrobić fajne zdjęcia 😉). Dużą robotę w Królestwie odgrywa rozmieszczenie stolików, które sprawia, że jest przestrzennie. Wystrój miejsca jest zdecydowanie loftowy z dużą dawką zieleni, a w tle znajduje się bar oraz scena, gdzie przed pandemią odbywały się koncerty.

Królestwo znajdziecie przy rondzie im. gen. Jerzego Ziętka

4. Miasto Ogrodów: Strefa Centralna

Kolejnym miejscem, do którego chciałybyśmy Was zabrać jest Strefa Centralna w budynku Miasta Ogrodów. Knajpa jest o tyle ciekawa, że nigdy nie wiecie ile zapłacicie. Ceny nie są z góry ustalone, czyli sami decydujecie ile wydajecie (to dobra opcja dla studentów 😅). We wnętrzu Strefy możecie spotkać kilka neonów, dużo zieleni i meble z palet. Całość nawiązuje do PRL-u (kredensy, stare gazety, charakterystyczne fotele) i stylu loftowego.

Strefę Centralną znajdziecie przy Placu Sejmu Śląskiego 2 (budynek Miasta Ogrodów)

5. Po prostu

Po prostu to po prostu kawiarnia i jednocześnie klimatyczna miejscówka na dobre ujęcia. Dlaczego? Po pierwsze – wpada tutaj spora ilość światła, zwłaszcza w wiosenne i letnie dni. Po drugie – jest tutaj totalnie odjechany sufit z drewna. Po trzecie i najważniejsze – w knajpie możecie usiąść na milion sposobów – siedząc wyprostowanym jak surokatka przy stole (i wyglądając za swoją kawą 🤣), rozsiąść się wygodnie w fotelu lub rozłożyć się jak foka na pufie. To pozwala na różne kombinacje pozowania, przemieszczania się, a co za tym idzie – urozmaicenia kadrów.

Kawiarnię „Po prostu” znajdziecie przy ul. Sokolskiej 34 (w budynku ING)

6. Moodro Bistro & Cafe

Bistro Moodro mieści się w budynku Muzeum Śląskiego. To miejscówka idealna pod zdjęcia, bo przeszkleń tam co niemiara! Jedynym minusem jest fakt, że knajpa jest dość wąska, co utrudnia ujęcia, ale wynagradza to uroczy, dziecięcy kącik i przytulne wnętrze. Jeśli jednak w trakcie zdjęć uznacie, że samo wnętrze Wam już nie wystarcza to możecie wyskoczyć przed budynek i skorzystać z nowoczesnej strefy kultury (Muzeum Śląskie, NOSPR, Centrum Kongresowe).

Moodro Bistro & Cafe znajdziecie przy ul. Dobrowolskiego 1 (w budynku Muzeum Śląskiego)

7. Nikiszowiec

Nikiszowiec, czyli jedna z najstarszych dzielnic Katowic słynie z budynków wykonanych z czerwonej cegły. Budynki te zostały zbudowane w 1912 r. w ramach budowy osiedla robotniczego. W ich wnętrzu zlokalizowane są też sklepy i kawiarnie, a w samym centrum znajduję się kościół i charakterystyczny budynek poczty z malowanymi różami.

Jeśli chcecie wybrać się na zdjęcia w tamte rejony musicie wiedzieć, że czerwona cegła z powodzeniem stworzy ładne tło pod sesje wizerunkowe zespołów muzycznych lub będzie oryginalnym akcentem sesji ślubnych.

8. Katedra Chrystusa Króla

Możecie pomyśleć, że robienie zdjęć przed kościołem brzmi dość dziwnie, ale musicie nam uwierzyć, że warto, bo prezentuje ciekawą architekturę. Ze względu na neutralny kolor muru pozwala na różną tematykę sesji i doboru stylizacji. Budynek posiada pokaźne szerokie schody oraz urocze balustrady, które pozwalają na zrobienie wielu atrakcyjnych ujęć.

W ramach ciekawostki możemy Wam zdradzić, że kopuła katedry miała być o wiele, wiele wyższa (obecne 64 m + 38 m). Jednak wskutek nacisków władzy komunistycznej jej projekt uległ modyfikacji. Ostatecznie więc możecie podziwiać niższą, ale robiącą spore wrażenie, zabudowę.

9. Gmach Sejmu Śląskiego

Przechadzając się po uliczkach Katowic możecie natrafić na budynek Urzędu Marszałkowskiego. Jest on utrzymany w stylu modernistycznym, a w okresie międzywojennym był on jednym z największych gmachów administracyjnych w Polsce. Z tego też względu zdecydowałyśmy, że budynek ten uświetni nasz wpis w stylu retro. Zdobione drzwi, charakterystyczne latarnie, wyrzeźbione herby, pokaźne okna i monumentalne filary sprawiły, że zdjęcia nabrały niepowtarzalnego wyrazu.

10. Okolice placu Andrzeja

Chociaż na samym placu Andrzeja niczego ciekawego nie ma, to już jego okolice zachęcają do dłuższego spaceru z aparatem w dłoni. Urocze kamienice i dróżki tworzą niesamowitą atmosferę przywołując wspomnienie dawnych Katowic. Jednak w tego typu sesji oprócz ciekawej zabudowy warto postawić na miejskie dodatki w postaci gazety.

Mamy nadzieję, że powyższa lista zachęci Was do częstszych przechadzek po Katowicach i zainspiruje do podobnych sesji zdjęciowych. Nie pozostaje Wam nic innego jak naszykować aparaty i w drogę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *