Wszystkie symbole szczęścia

Szczęście - choć wszyscy rozumiemy je prawie tak samo to w wielu kulturach doczekało się ono szeregu symboli. Najsłynniejszym z nich jest podkowa oraz czterolistna koniczyna, które wywodzą się z tym samych, celtyckich wierzeń. Kolejno możemy wskazać słonia, grosik, tęczę, pawie oko czy cyfrę siedem, a także coś więcej niż symbol, a więc odzwierciedlenie szczęścia jakim jest druga, najbliższa nam osoba.

Szczęście – choć wszyscy rozumiemy je prawie tak samo to w wielu kulturach doczekało się ono szeregu symboli. Najsłynniejszym z nich jest podkowa oraz czterolistna koniczyna, które wywodzą się z tym samych, celtyckich wierzeń. Kolejno możemy wskazać słonia, grosik, tęczę, pawie oko czy cyfrę siedem, a także coś więcej niż symbol, a więc odzwierciedlenie szczęścia jakim jest druga, najbliższa nam osoba.

To właśnie w Walentynki – coroczne święto dla zakochanych, pokazujemy jak bardzo doceniamy i kochamy nasze bratnie dusze. Jednak jego celebrowanie wcale nie wywodzi się od chrześcijańskich korzeni nawiązujących do postaci świętego Walentego, a od starorzymskich wierzeń ku czci bożka Fauna.

Wszystko zaczęło się od czasów pogańskich, gdzie 14 lutego urządzano huczne zabawy i  rozrywki, którym towarzyszyły liczne obrzędy. Jeden z nich zaczynał się od tego, że młode dziewczęta wrzucały swoje imiona do skrzynki z krótkimi liścikami miłosnymi. Następnie pudełko podlegało wystawieniu i zaczynało się losowanie partnerek na czas uroczystości, którego z zamkniętymi oczami dokonywali młodzi mężczyźni.

Kto wie, być może to właśnie za sprawą tego obrzędu powstało powiedzenie, że miłość jest ślepa? 😀

Stylizacje

Ala:  żakiet Bershka / koszula handmade / spodnie Bershka / bransoletka YES 

Basia: sweter H&M / spodnie Sinsay / torebka Reserved / naszyjnik noname / opaska noname

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *