Torebeczko, powiedz przecie – czyli co torebka mówi o Tobie

Wakacje pochłonęły nas równie mocno co miniona sesja, ale nadrabiamy zaległości pierwszym, wrześniowym wpisem o torebkach, do którego zainspirowała nas obecna wystawa w galerii Silesia City Center w Katowicach.

Cześć! Dawno nas tu nie było, ale jeśli to czytacie to znaczy, że czasem ktoś tu jeszcze zagląda (z czego się bardzo cieszymy) 🙂 Wakacje pochłonęły nas równie mocno co miniona sesja, ale nadrabiamy zaległości pierwszym, wrześniowym wpisem o torebkach, do którego zainspirowała nas obecna wystawa w galerii Silesia City Center w Katowicach. Możecie tam zobaczyć zabytkowe torebki z XIX i XX wieku nawiązujące do poszczególnych nurtów, a także cudo wykonane ze skóry przeznaczonej niegdyś wyłącznie do wyrobu stylowych rękawiczek projektu Karla Legerfelda. Praktycznie każdy z eksponatów zamiast klasycznego paska posiada srebrny łańcuszek, a takie modele obecnie najszybciej schodzą z sieciówkowych półek, dlatego też na samym końcu wpisu znajdziecie nasze propozycje, a samą wystawę możecie obejrzeć do 3o września.

To, że kobieta jest zmienna to wie już prawie każdy. Ale nie każdy wie, że kobiety dzielą się na dwie grupy – kolekcjonerki butów i kolekcjonerki torebek. Te, które zajmują się magazynowaniem torebek dobrze wiedzą, że każdy jej rodzaj lub sposób noszenia wiąże się z odpowiednim przesłaniem.

Co dwie ręce to nie jedna

Torebka noszona na jednym ramieniu jest charakterystyczna dla kobiet, które cenią sobie wygodę, a do takich należy m.in. Hilary Duff czy Emma Roberts. Więc jeśli nie chcesz aby torebka ograniczała Ci swobodę w poruszaniu się zarzuć ją lekko na ramię, bo w końcu co dwie ręce to nie jedna.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Torebka zakładana na ukos bez wątpienia kojarzy się z pasem bezpieczeństwa, który zapinacie podczas jazdy samochodem. Taki sposób noszenia jest charakterystyczny dla osób przezornych, ostrożnych i lubiących dmuchać na zimne. Zatem wędrując przez miasto z torebką zawieszoną na ukos możesz być spokojna o jej zawartość.

Lepsza torebka w garści…

Torebka trzymana w dłoni to coś w sam raz dla uparciuchów! Sztywnie trzymana torebka jest odpowiednikiem uporczywego trzymania przy swoim, więc jeśli twardo stąpasz po ziemi i jesteś urodzonym dowódcą to coś dla Ciebie 🙂

Co ma wisieć nie utonie

Torebka zawieszona w zgięciu łokcia jest widywana zwykle u kobiet bardzo wyrafinowanych, przywiązujących uwagę do nawet najmniejszego szczegółu stylizacji. Z tak trzymaną torebką na pewno nie zobaczymy skromnej i nieśmiałej dziewczyny. Jest to sposób zarezerwowany głównie dla dumnych, nazbyt pewnych siebie kobiet chcących za wszelką cenę podkreślić swoją niezależność i zdecydowany sposób bycia.

A Wy jak najczęściej nosicie swoje torebki? Dajcie znać w komentarzu 🙂

Sieciówkowe propozycje:

Stradivarius – 79.90

Reserved – 99.99

Mohito – 99.99

Pull&Bear – 59.90

Mohito – 119.99

Reserved – 119.99

Reserved – 249.99

Parfois – 139.90

Parfois – 119.90 

Reserved –  79.99

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *