Stylonetka stylizuje: Marcin Wyrostek z zespołem Corazon

Marcin Wyrostek; sesja wizerunkowa

Ostatnie upały dały się wszystkim we znaki, dlatego na ochłodę cofamy się do października zeszłego roku. Wtedy to wczesnym porankiem dotarłyśmy do Mikołowa, pod drzwi studia Bana, gdzie miała odbyć się sesja Marcina Wyrostka z zespołem Corazon. W projekcie odpowiadałyśmy za stylizację muzyków, a czytając dalej dowiecie się jak przebiegła nasza współpraca.

Zanim stworzyłyśmy stylizację musiałyśmy poznać każdego z członków zespołu. Ich osobowość miała nam pomóc dobrać odpowiedni zestaw ubrań. Spotkałyśmy tutaj rockmana, miłośnika wzorzystych koszul czy elegancika w garniturze. Kto był kim? Poznajcie sami:

MARCIN WYROSTEK – akordeonista i zwycięzca drugiej edycji programu „Mam Talent”. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Nagrał trzy studyjne płyty. Album „Magia del Tango” otrzymał statuetkę TOPtrendy oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010. Występował na całym świecie m.in. w Anglii, Azerbejdżanie, Irlandii, Katarze, Maroku, Szwajcarii, USA, na Węgrzech, we Włoszech i na Litwie. Zaobserwowałyśmy, że zaraża pozytywną energią i jest spontaniczny. W jego szafie znajdziecie zarówno marynarkę, jak i ramoneskę.

Marcin Wyrostek, fot. Winged Days

DANIEL POPIAŁKIEWICZ – gitarzysta i kompozytor. Jego szeroki wachlarz umiejętności zaowocował wieloma współpracami: zespół Łona, Webber & The Pimps, Marcin Wyrostek, Jimek czy Mieczysław Szcześniak. Zaobserwowałyśmy, że jest spokojny, ale jednocześnie konkretny, nie pogardzi żadną basicową koszulką, a już na pewno nie czarną skórą.

Daniel Popiałkiewicz; sesja wizerunkowa
Daniel Popiałkiewicz, fot. Winged Days

MARCIN JAJKIEWICZ – aktor i wokalista musicalowy, jazzowy i rozrywkowy. Jest wieloletnim współpracownikiem programu telewizyjnego Jaka to melodia? Występował m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz. Zaobserwowałyśmy, że jest energiczny, szalony, dowcipny, ale gustujący w ciekawych marynarkach.

Marcin Jajkiewicz, fot. Winged Days

KRZYSZTOF NOWAKOWSKI – perkusjonista i wibrafonista. Ma na koncie współpracę z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Marcin Wyrostek, Kayah czy Justyna Steczkowska. Zaobserwowałyśmy, że jest gadatliwy, kontaktowy, uprzejmy i lubi szalone koszule

Krysztof Nowakowski, fot. Winged Days

MATEUSZ ADAMCZYK – instrumentalista, skrzypek. W Hiszpanii współtworzy międzynarodową grupę The Johnny Freelance Experience. Z łatwością łączy różne gatunki muzyczne od klasyki przez jazz po muzykę elektroniczną. Obecnie współpracuje z Marcinem Wyrostkiem, Kayah & Transoriental Orchestra oraz pracuje jako muzyk sesyjny. Zaobserwowałyśmy, że jest wesoły, beztroski i ma w sobie coś z romantyka.

PIOTR „CUFAL” ZAUFAL – basista, aranżer, muzyk sesyjny współpracujący między innymi z Marcinem Wyrostkiem, Kayah, The Johny Freelance Experience. Jest również autorem muzyki do filmów: Jego Oczami, Król Życia, Ludzie Tła, Decent. Zaobserwowałyśmy, że jest spokojny, życzliwy i lubi oryginalne buty.

Piotr Zaufal; sesja wizerunkowa
Piotr Zaufal, fot. Winged Days

Partnerem sesji była Wółczanka, za make up odpowiadała Kopalnia Twojego Stylu, a za włosy Pracownia Fryzjerska Wadas. Ostatecznie z propozycji Wółczanki skorzystałyśmy tylko częściowo, a resztę dopełniła szafa Marcina Wyrostka i pozostałych muzyków. Dzięki temu powstał fajny mix ubraniowy, w których muzycy czuli się dobrze.

Z propozycji Wólczanki każdy z muzyków dostał: koszulę, spodnie, bluzę i t-shirt. Na tej bazie mogłyśmy ich ubrać na elegancko albo sportowo. Dodając do tego elementy ich garderoby udało się pokazać ich osobowość, a jak widać każda z nich jest inna 🙂

Sesja ta była nietypowa, bo w zasadzie nie była sesją. Można powiedzieć, że była próbą generalną – zaraz po niej muzycy jechali na koncert. Więc oprócz stylizowania załapałyśmy się tez na prywatny występ w miłej atmosferze.

W ramach ciekawostki zdradzimy Wam, że lider zespołu miał dodatkową extra sesję, inspirowaną twórczością Astora Piazzoli. Nawiązują do niej dwa czarno białe zdjęcia zachowane w klimacie retro i utrzymane w niskim kluczu, co w fotografii oznacza zabawę światłem. Cała sesja wizerunkowa była sporym wyzwaniem dla Winged days, bo musieli oni wykonać serię zdjęć na potrzeby nowego albumu. 🙂

Marcin Wyrostek & zespół Corazon, fot. Winged Days

fot. Winged Days ❤️

Muzyka w tle: Marcin Wyrostek & Zespół Corazon

2 komentarze dla artykułu “Stylonetka stylizuje: Marcin Wyrostek z zespołem Corazon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *