Piękno jest w każdym wieku, czyli o najstarszych modelkach i modelach świata

Ten Pan i Panie zmarszczek nie liczą, a pozytywne nastawienie zdobyli krocząc po wybiegu zwanym życiem. Poznajcie Daphne Selfe, Carmen Dell' Orefice i Wanga Deshun, czyli najstarszych modeli świata 💁

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Babci, a dzisiaj świętujemy Dzień Dziadka. Dlatego też z tej okazji przygotowałyśmy dla Was specjalny wpis! Według starej maksymy – piękno nie zna wieku, dlatego też i w świecie modelingu obok młodych modelek możemy zauważyć również te, których wiek sięga osiemdziesiątki 😎 Ten Pan i Panie zmarszczek nie liczą, a pozytywne nastawienie zdobyli krocząc po wybiegu zwanym życiem. Poznajcie Daphne Selfe, Carmen Dell’ Orefice i Wanga Deshun, czyli najstarszych modeli świata 💁

źródło

  1. Daphne Selfe – to brytyjska modelka, która w tym roku obchodzi swoje…..92 urodziny! Daphne swoją karierę rozpoczęła już w 1946 roku. W jej dotychczasowym portfolio możemy znaleźć zdjęcia autorstwa Mario Testino czy Davida Baileya, a także informację o udziale w pokazach takich projektantów jak Dolce&Gabbana czy Ralph Lauren. Brytyjka przyznaje, iż przez te wszystkie lata jej ciało i twarz ani razu nie zostały dotknięte ręką chirurga plastycznego, a siwe włosy Daphne? No cóż, to tylko oznaka wieku, którą traktuje jako wyróżnienie. W jednym z wywiadów Daphne Selfe zdradziła również w czym tkwi sekret długotrwałego piękna i (przede wszystkim!) świetnej formy. Podobno należy jeść wszystko na co się ma ochotę. Jednak  nie należy się opychać, tylko rozdzielać posiłki na mniejsze, ale częstsze porcje. Według Daphne odpowiednie odżywianie, codzienna aktywność fizyczna oraz pozytywne nastawienie potrafią zdziałać cuda. Dziś Daphne Selfe jest najstarszą, aktywną zawodowo modelką świata, co zostało odnotowane w Księdze Rekordów Guinnessa.

źródło

2. Carmen Dell`Orefice – Carmen to Amerykanka, która swoją przygodę z modelingiem rozpoczęła w wieku 13 lat, tym samym stając się najmłodszą modelką świata. W latach młodości była muzą Salvadora Dalego i ulubienicą Diany Vreeland.  Zdjęcia z jej wizerunkiem pojawiały się na łamach takich magazynów jak Harper’s Bazaar czy Vogue. Dziś Carmen ma 88 lat, a na pytanie w czym tkwi sekret długotrwałej urody odpowiada prawie tak samo jak Daphne Selfe – „żeby żyć młodo trzeba dużo ćwiczyć, dobrze spać, nie pić za dużo gorzałki, w ogóle nie palić i mieć udany seks. Chirurg plastyczny też się przyda”.

źródło

3. Wang Deshun – To najstarszy model świata. W 2016 roku zrobił furorę podczas China Fashion Week. Co ciekawe, Wang pierwsze kroki w modelingu stawiał mając 79 lat, a rok później zabłysnął w kampanii Reebok. Jak przyznaje 88-letni Deshun to nie wiek, ale stan umysłu determinuje na ile lat się czujemy. Natomiast natura dyktuje jedynie warunki fizyczne, ale nie ma wpływu na naszą mentalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *