Luniko – wieczne portfele handmade

Czas na drugi wpis z cyklu Tropem śląskich marek. Tym razem wzięłyśmy pod lupę ręcznie robione portfele Luniko. Jak się okazuje te skórzane akcesoria są wieczne, bo wykonane z najwyższej jakości materiałów. Zamawiając portfele i inne produkty tej marki, macie możliwość całkowitej personalizacji. O czym możecie zdecydować przy produkcji? Tego dowiecie się z naszego wywiadu!

1. Jak wytłaczane są wzory na portfelach? Jak wygląda ten proces?

Wzór na produkt skórzany nanosimy za pomocą grawerowania laserowego.  Grawerowanie laserowe można wykonać nie tylko na detalach wzoru, ale również na gotowym produkcie. Zalety stosowania lasera – rysunek jest trwały, nie ściera się, nie zmywa się.

Opcje graweru:
– z naszej bazy popularnych obrazów;
– logo firmy klienta (w przypadku zleceń korporacyjnych);
– projekt klienta (Twoje zdjęcie, napis, inicjały, zdjęcie);
– opracowanie layoutu przez naszego specjalista na indywidualne zamówienie.

2. Skąd pomysł na nazwę marki?

LUNIKO – w języku południowo-afrykańskim oznacza „Prezent od Boga”

3. Czy można zaprojektować portfel od zera? To znaczy: ilość kieszonek, rozmiar czy wzór.

Tak, możemy zaprojektować portfel od zera na zamówienie. Istnieją jednak ograniczenia dotyczące liczby kieszeni ze względu na grubość zużytej skóry.  Szyjemy na indywidualne zamówienie lub dużą ilość dla firm z logotypem. Co do graweru, to można wybrać wzór, dodać własny projekt lub zdjęcie i kolor nici. Ty projektujesz – My szyjemy.

4. Dlaczego akurat włoska skóra? Czy możemy kojarzyć ją z luksusem czy wysoką jakością wyrobu, a może z jednym i drugim?

Jakość naszych produktów jest dla nas najważniejsza, dlatego używamy skóry najwyższej jakości. Włoska skóra Crazy Horse jest bardzo łagodna i przyjemna w dotyku.  Po około 30 latach nabywa stylu vintage przez naturalne przetarcia.

Jest to idealny luksusowy materiał do produkcji wysokiej jakości pięknych i niezawodnych portfeli, toreb, spinaczy do banknotów, etui na karty, okładek dokumentów i innych przedmiotów. Na wszystkie nasze produkty udzielamy dożywotniej gwarancji.

5. Doczytałyśmy, że do produkcji używacie szwu siodłowego – czy faktycznie to dzięki niemu portfel jest tak niezawodny, że może wytrzymać całą wieczność?

Wszystkie elementy są ważne dla produkcji wysokiej jakości galanterii skórzanej. Tylko najlepsza skóra, najpewniejszy szew i najmocniejsze nici pozwalają na wykonanie portfela najwyższej jakości.

6. Wiemy, że Luniko to nie tylko portfele. Powiedzcie proszę Stylonetkowiczom, co jeszcze znajdą w Waszej ofercie?

W naszej ofercie są portfele, portmonetki, etui na paszport, pokrowce na klucze, etui na karty, paski, portfele z klipsem na banknoty, etui na kartę wędkarską, etui na dokumenty, etui na okulary, bransoletki, breloki. Staramy się stale poszerzać nasz asortyment.

7. Ile zajmuje ręczne zrobienie np. portfela, a ile etui na klucze?

Bardzo ważne jest, czy robimy nowy projekt, czy szyjemy coś, co jest już w sprzedaży. Rozwój nowych produktów zawsze wiąże się z kreatywnością i eksperymentowaniem. Stworzenie łatwej w użyciu torebki lub portfela może zająć tygodnie, a czasem miesiące. Jeśli mówimy o produkcie ze sprawdzoną technologią, to produkcja trwa co najmniej dwa dni, niezależnie, czy to portfel czy etui na klucze.

8. Ilu rzemieślników pracuje dla Luniko i skąd pomysł na skórzane wyroby?

W 2017 roku jako młoda para z entuzjazmem rozpoczęliśmy działalność w zakresie produkcji galanterii skórzanej. Zrobienie pierwszego skórzanego portfela własnymi rękami spotkało się z dobrymi opiniami naszych bliskich i to było naszym pierwszym, małym sukcesem. Wynajęliśmy więc mały warsztat, stopniowo zaopatrując się w niezbędne narzędzia i najlepszą naszym zdaniem skórę.

Następnie musieliśmy zadecydować o gamie modeli i asortymencie, którego potrzebujemy. Z czasem stwierdziliśmy jednak, że nikt nie udzieli nam lepszej porady niż sami klienci.  Tak więc nasze pierwsze i do tej pory podstawowe produkty powstały wyłącznie na życzenie klientów i przez ich rekomendacje. Za podstawę przyjęliśmy pracę na zamówienie i przyzwyczailiśmy się do indywidualnego podejścia do każdego. Obecnie w naszym zespole pracuje 7 osób.

9. Dla kogo są produkty Luniko?

Dla każdego, kto ceni unikalne przedmioty i wysoką jakość, a także dla wszystkich poszukujących oryginalnych i stylowych prezentów. W końcu ręcznie robiony portfel można sprezentować każdemu – nawet komuś, kto ma wszystko.

10. Jak opisalibyście w 3 słowach markę Luniko?

Luniko to: piękność, niezawodność, praktyczność.

11. Gdzie Stylonetkowicze mogą zakupić Wasze produkty?

Sklep internetowy luniko.net
Instagram @luniko_handmade_portfele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *