AtryBUT na miarę

Garnitur, pasek czy krawat - te wszystkie elementy męskiej garderoby na przestrzeni wielu dziesięcioleci sprytnie przechwyciłyśmy do swoich szaf.  Podobnie zresztą stało się ze szpilkami, które z czasem stały się jednym z najważniejszych atryBUTÓW kobiecości.

Garnitur, pasek czy krawat – te wszystkie elementy męskiej garderoby na przestrzeni wielu dziesięcioleci sprytnie przechwyciłyśmy do swoich szaf.  Podobnie zresztą stało się ze szpilkami, które z czasem stały się jednym z najważniejszych atryBUTÓW kobiecości.

Ile waży koń trojański?

Ile mierzy but damski?

 Na pewno mniej niż koń trojański, a tak nieco poważniej to jego wysokość może wahać się od 2 cm, aż do 43 cm. Tak naprawdę jeszcze do niedawna najwyższa wysokość szpilek szacowana była na 31 cm, ale obecnie poprzeczka ta została podniesiona aż do wspomnianych 43 cm. Pamiętajcie jednak, że wysokość obcasa, który zakładamy wcale nie musi być aż tak ekstremalny – ważne, żeby był dopasowany do naszego wzrostu.

Na pewno słyszałyście o tym, że niskie dziewczyny mogą bez ograniczeń przebierać w różnych wysokościach szpilek. Nic bardziej mylnego! Zupełną swobodę w wyborze mają jedynie dziewczyny mające ok. 170 cm wzrostu, natomiast pozostałe powinny zważyć nie tylko na wzrost, ale i na proporcje (np. niska dziewczyna z długimi nogami nie potrzebuje 10-centymetrowych szpilek 🙂 ).

Ile jest cukru w cukrze?

Ile jest szpilki w szpilce?

Pewnie kojarzycie kultowy tekst z filmu Stanisława Bareii, gdzie jeden z bohaterów rzekomo badał zawartość cukru w cukrze. My idąc tym tropem postanowiłyśmy rozbić zawartość szpilki na podobne proporcje, a pomogła nam w tym Marylin Monroe mówiąc, że szpilki dają kobiecie:

1) 25% więcej mocy

2) 50% więcej pewności siebie

3) 100% więcej seksapilu.

Jeśli faktycznie to prawda, to czekamy na taki efekt jak na szpilkach!

Stylizacje 

Ala: koszula ZARA / spodnie F&F / szpilki SeaStar / torebka Reserved / naszyjnik Verona

Basia: półgolf Bershka / mom jeans ZARA / żakiet H&M / szpilki New Look / torebka noname / pasek H&M

Zdjęcia Magdalena Manikowska <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *